Gdzie można zaprojektować logo na długopisy reklamowe z nadrukiem?

Podczas każdej kampanii promocyjnej, dużą rolę odgrywa to, jakich narzędzi użyjemy do promowania marki bądź osoby. Warto bowiem wiedzieć, że kampanii promocyjnej podlegają nie tylko produkty danej firmy, lecz także konkretne osoby, zwłaszcza politycy jak również gwiazdy.

W przypadku celebrytów, taka kampania ma najczęściej na celu poprawienie ich wizerunku i zazwyczaj ogranicza się do organizacji kilku wywiadów telewizyjnych bądź prasowych, lub też namówienia gwiazdy do udziału w jakiejś akcji społecznej.

W przypadku polityków, zwłaszcza przed wyborami, taka kampania promocyjna ma dużo szerszy zasięg. Jej podstawą jest wykorzystanie wszelkich możliwych narzędzi reklamowych, które ułatwią promocję kandydata. Taka kampania, w dużym uogólnieniu, przypomina często akcje promocyjne, podczas których reklamuje się konkretne produkty. Bo też dla specjalistów od marketingu kandydujący polityk jest produktem, który trzeba dobrze sprzedać.

W przypadku innych produktów - spożywczych, kosmetycznych, odzieży i wielu innych - podstawą promocji jest dobrze wyeksponowane logo firmy produkującej dany towar. Widoczność logo jest niezwykle ważna, zarówno w przypadku kampanii prowadzonej w mediach, jak i tej bezpośredniej, opierającej się na rozdawaniu klientom promocyjnych gadżetów.

Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli zdecydowaliśmy się na wykorzystanie promocyjnych gadżetów do reklamowania naszej marki? Pierwszą rzeczą jest zaplanowanie strategii reklamowej. Warto wówczas uwzględnić wszelkie działania, które mają temu towarzyszyć.

Oczywiście, możemy taką strategię zaplanować sami, ale w praktyce rzadko mamy świadomość, jakie chwyty można zastosować, aby nasza reklama była bardziej skuteczna. W tym celu, czasem lepiej jest się udać do profesjonalnej agencji reklamowej, która przygotuje i poprowadzi za nas całą akcję promocyjną.

Jeśli dopiero zakładamy firmę i planujemy, aby jej otwarcie było odpowiednio nagłośnione, również możemy skorzystać z pomocy takiej agencji, która, przy współpracy z doświadczonymi grafikami, pomoże nam nawet zaprojektować logo i wymyślić nazwę firmy. Takie profesjonalne działania z pewnością nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie - mogą bardzo pomóc.

Wybór ciekawie zaprojektowanego logo jest ważny między innymi przy produkowaniu firmowych gadżetów. Logo musi mieć wyraziste kolory i czcionkę, która będzie widoczna nawet z dużej odległości. Logo powinno być ciekawe i przykuwające uwagę. Jeśli produkty naszej marki mają być przeznaczone dla młodzieży, warto by było nowoczesne, designerskie - po prostu modne. Inaczej nie będziemy przekonujący dla naszych klientów i nikt nam nie zaufa, ryzykując zakup produktów naszej firmy.

Wśród różnych gadżetów promocyjnych, największym powodzeniem cieszą się zazwyczaj długopisy reklamowe z nadrukiem. Mają one jednak dosyć ograniczona powierzchnię, z tego też względu trzeba mieć to na uwadze, kiedy planujemy wielkość nadruku.

Nie można jednak przesadzać także w drugą stronę i nadrukowywać czcionki zbyt małej, wówczas logo zginie nawet na małym długopisie reklamowym z nadrukiem i nie zwróci niczyjej uwagi, a przecież nie o to nam chodzi.

Skuteczna promocja umiejętnie powinna wykorzystywać potencjał promocyjny, jaki drzemie w długopisach reklamowych z nadrukiem. Powinny mieć więc żywe kolory, widoczne nadruki i ciekawe kształty, które będą zwracać uwagę nie tylko tych osób, które nimi obdarujemy, lecz także innych ludzi z otoczenia, niekoniecznie bliskich i znajomych.